Aktualności > DOLINA MUKOLINKÓW >> 27 lutego: bezpłatne badania, warsztaty, występy i zabawy w ramach 15-tego Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy!

DOLINA MUKOLINKÓW >> 27 lutego: bezpłatne badania, warsztaty, występy i zabawy w ramach 15-tego Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy!

Po raz 5-ty w Galerii Turzyn zagości akcja charytatywna pod hasłem „Dolina Mukolinków”. W sobotę 27 lutego, będzie można w galerii wykonać wiele bezpłatnych badań, zasięgnąć porad specjalistów i miło spędzić czas. 

W programie "Doliny Mukolinków", który jest częścią XI Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy, będzie można obejrzeć m.in.: rewię taneczną, pokazy walk, szkoły tańca, występy grup instrumentalnych i tanecznych z Pałacu Młodzieży. Odbędzie się też recital chorej na mukowiscydozę 15-letniej Michaliny z Białogardu oraz Julii i Natalii - bliźniaczek z mukowiscydozą, a także innych wokalistek. Będą konkursy i zabawy, wystawa i aukcja ręcznie robionej biżuterii przez chorą na mukowiscydozę Karolinę. Ponadto: wystawa malarstwa, kiermasz, malowanie twarzy i warsztaty edukacyjne dla najmłodszych w Szpitalu Pluszowego Misia. 

Wszyscy odwiedzający Galerię Turzyn będą mogli wykonać badania pomiaru cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, poznać ocenę składu ciała i skorzystać z konsultacji udzielanych przez lekarzy ze szczecińskich szpitali. Będzie można dowiedzieć się, czym jest mukowiscydoza, jakie są jej objawy, kiedy może wystąpić i co robić, kiedy diagnoza się potwierdzi. 

Dochód z akcji w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie leczenia dzieci chorych na mukowiscydozę z naszego województwa.  

Gorąco zapraszamy! 

27 lutego (sobota), godz. 12:00 – 18:00, Galeria Handlowa Turzyn.
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: