Aktualności > ZDROWIE POD KONTROLĄ >> 19 listopada

ZDROWIE POD KONTROLĄ >> 19 listopada

O zdrowie należy troszczyć się niezależnie od wieku czy pory roku, a oznacza to również regularne działania profilaktyczne. W najbliższą sobotę klienci Galerii Handlowej Turzyn otrzymają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach oraz konsultacjach prowadzonych przez studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy będą m.in. mierzyć poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze oraz pokażą, jak bez specjalistycznej wiedzy badać się pod kątem nowotworów. 

W programie wydarzenia znalazły się również:
• kurs pierwszej pomocy, 
• kompleksowe przeglądy stomatologiczne i szkolenia w zakresie higieny jamy ustnej,
• porady dietetyków na temat zdrowego żywienia, możliwość pomiaru masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie oraz wyliczenia wskaźnika BMI,
• pomiary wydolności płuc oraz ilości wydychanego tlenku węgla, wskazane szczególnie w przypadku palaczy. 

Z myślą o najmłodszych powstanie "Szpital Pluszowego Misia", czyli stanowisko, na którym studenci otoczą opieką przyniesione przez dzieci pluszaki, ocieplając w ten sposób wizerunek lekarzy w oczach małych pacjentów. 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Oddziałem Szczecin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Akcja odbędzie się w godzinach 10:00-18:00. 
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: