Aktualności > POLSKO – NIE ZGRZYTAJ! >> 25 lutego

POLSKO – NIE ZGRZYTAJ! >> 25 lutego

W najbliższą sobotę (25.02) zapraszamy do Galerii Turzyn na bezpłatne badania profilaktyczne i porady w ramach akcji Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS), pt.: „Polsko – Nie zgrzytaj!”.
Jest to akcja profilaktyczna mająca na celu zapoznanie polskiego społeczeństwa z problemem zdrowotnym, jakim są zaburzenia czynnościowe układu stomatognatycznego. Ponadto, uświadomienie konsekwencji płynących z braku podjęcia odpowiednich działań profilaktyczno-leczniczych. 

Podczas akcji będziemy wyjaśniać złożony patomechanizm powstawania choroby, która może prowadzić do uszkodzenia poszczególnych elementów układu stomatognatycznego oraz istotnie obniżyć jakość życia chorego. Problem możedotknąć każdego z nas. Jest to schorzenie, o którym wciąż mało się mówi. Symptomy choroby często mylnie uznawane są za objawy innych chorób, przez co ludzie często nie mają świadomości, skąd wynikają ich dolegliwości. 

Dodatkowo w tym dniu studenci będą przeprowadzać anonimowe badania za pomocą kwestionariuszy, dotyczące występowania bólu ustno-twarzowego.Podobne ankiety zostaną przeprowadzone w całej Polsce. Wyniki badania epidemiologicznego, pozwolą na dalszą analizę problemu w społeczeństwie polskim oraz przygotowanie strategii profilaktyki.

Termin akcji: 25 lutego 2017, godziny: 12-18

Patronat: JM Rektor UMW prof. dr hab. Marek Ziętek

Sponsorzy: Colgate, Solo Medica, Happy Dental
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: