Blisko MAM – bezpłatne warsztaty dla kobiet z dziećmi do 3. roku życia

Fundacja Tettere znów w Galerii Turzyn! Twórczynie naszego cyklu TEREFERE zapraszają do udziału w wielopokoleniowym projekcie dedykowanym kobietom. Projekt będzie próbą stworzenia wioski, społecznego kręgu kobiet, którego celem jest wzmocnienie kobiet w zakresie samoorganizacji w ich społecznościach, a także zadbanie o dobrostan i odciążenie w opiece nad dziećmi. Dodatkowo mamy będą mogły dzielić się swoją wiedzą w trakcie. Równolegle będzie prowadzona praca z seniorkami w celu zbudowania międzypokoleniowego mostu i stworzenia płaszczyzny wzajemnej inspiracji.

Do działania Fundacja zaprasza mamy sprawujące dzienną opiekę nad dziećmi do 3. roku życia z terenu Szczecina, a szczególnie osoby poszukujące dostępnych w tygodniu form spędzania czasu z dzieckiem poza domem, kiedy pozostali domownicy lub osoby zaprzyjaźnione są w pracy lub w placówkach edukacyjnych. Na zajęcia będzie oczywiście można przybyć z maluszkiem. Rekrutacja mam do udziału w cyklu warsztatów rozpoczęła się 4 września – tutaj link do formularza zgłoszeniowego: bit.ly/bliskoMAM.

Miejscem spotkań będzie nasza przytulna przestrzeń Nowa ROOFA, a Galeria Turzyn jest partnerem projektu. Udział jest bezpłatny, dzięki uzyskaniu przez Fundację dofinansowania ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 na półroczny projekt pn. Blisko MAM. Międzypokoleniowa refleksja w działaniu nad sąsiedzkością w życiu kobiet. Pierwsze warsztaty startują już 19 września.

– Nasze działania będą prowadzone wokół tematu sąsiedzkości i organizacji codzienności mam pełniących całodniową opiekę nad dziećmi do 3. roku życia – mówi Magdalena Gardas-Wasilewska, koordynatorka projektu. – Zależy nam na wzmocnieniu kobiet. Będziemy prowadzić cykliczne warsztaty dla mam z małymi dziećmi. Kobiety otrzymają pakiet działań, w których wykorzystamy narzędzia z obszaru pedagogiki teatru oraz animacji społeczno-kulturalnej, a dzieci – świetlicę z doświadczonymi animatorkami i akcesoriami do zabawy, dopasowanymi do ich potrzeb rozwojowych.

Zapraszamy!