Ruszają zapisy na FERIE PO SĄSIEDZKU 2023 w Galerii Turzyn

Ferie w mieście? I to w dodatku po sąsiedzku? Galeria Handlowa Turzyn po raz kolejny zaprasza młodszych mieszkańców naszego miasta na zimowe ferie. Przygotowaliśmy zestaw atrakcji i zabaw, które sprawią, że czas wolny minie błyskawicznie, w głowie zostaną świetne wspomnienia i trochę wiedzy. Zapisz swoje dziecko już dziś!

FERIE PO SĄSIEDZKU 2023 odbędą się od 20 do 24 lutego 2023 w przestrzeni Nowa ROOFA (I piętro, obok sklepu KiK) w Galerii Handlowej Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy 42. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy online przez formularz tutaj. Prosimy o uważne wypełnianie formularza, bo potwierdzenie uczestnictwa jest możliwe jedynie przy podaniu właściwych danych kontaktowych. Wiadomości zwrotne (z potwierdzeniem udziału lub informacją o braku miejsc) wysyłamy w ciągu maksymalnie 48 godzin od przesłania zgłoszenia). LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Grupy zorganizowane proszone są o indywidualny kontakt na adres mailowy: kinga.rabinska@sierrabalmain.com (w tytule: FERIE PO SĄSIEDZKU 2023).

W programie:
BRAK MIEJSC!!! / 20 lutego (poniedziałek), godz. 10.00-13.00 | ARCYRAMA: Teatr i karnawał
WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 7+
Pedagożki z teatru Głowa mała zapraszają do wspólnej zabawy teatralnej! ARCYRAMA to miks tego, co lubimy robić: kreatywne wymyślanie i zabawa w teatr. Najpierw zaprosimy Was do wspólnej rozgrzewki teatralnej, podczas której poznamy przestrzeń i siebie nawzajem. Następnie czekają nas prace manualne – wykorzystując materiały takie jak karton, nakrętki po napojach, różnego rodzaju wstążki i inne cuda, stworzymy jedyne i niepowtarzalne trójwymiarowe maski. Luty to czas karnawału, a maski to wspólny element i dla teatru, i dla karnawałowych zabaw. Dzięki maskom na krótką chwilę staniemy się kimś innym, by móc zbudować galerię żywych obrazów… z nas samych. Ciekawi jak to się potoczy? To zapraszamy!

BRAK MIEJSC!!! / 21 lutego (wtorek), godz. 10.00-12.00 | ROBOTYKA LEGO V3: Śnieżne spychacze
WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 8-13 LAT
Kto z nas nie lubi zabawy na śniegu? Jednak czasem śnieżne zaspy bywają uciążliwe. Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił w odśnieżaniu za pomocą zdalnie sterowanych robotów Lego. Komu uda się w najkrótszym czasie odśnieżyć spychaczem całą matę? Sprawdźcie sami wraz z kochanym przez małych i dużych szczecinian Małym Inżynierem!

BRAK MIEJSC!!! / 21 lutego (wtorek), godz. 13.00-15.00 | ROBOTYKA LEGO V3: Mroźne wyścigi
WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 8-13 LAT
Jesteście gotowi poznać tajemnice najszybszych maszyn? Na tych zajęciach urządzimy prawdziwe wyścigi, ale wszystko po kolei. Najpierw dowiecie się czym jest zębatka i czy jej wielkość ma znaczenie. Potem dzięki specjalnemu programowi sprawimy że robot wystartuj wraz z opuszczoną chorągiewką. Który będzie najszybszy? Sprawdźcie sami wraz z Małym Inżynierem!

BRAK MIEJSC!!! / 22 lutego (środa), godz. 10.00-13.00 | WARSZTATY PISARSKIE: Książki to najlepsi Twoi przyjaciele
WARSZTATY DLA DZIECI 8-12 LAT
Czym jest dla nas książka? Dlaczego warto czytać? Czy poezję można rapować? Na tych warsztatach wspólnie tworzyć będziemy bajki lub opowiadania, a nawet przygotujemy do nich ilustracje oraz okładki. Jeśli jesteś małym molem książkowym, nie może Cię zabraknąć! Warsztaty prowadzone będą przez Malinowe marzenia.

BRAK MIEJSC!!! / 23 lutego (czwartek), godz. 10.00-12.00 | EKSPERYMENTY NAUKOWE: Laboratorium Małego Inżyniera
WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 8-13 LAT
Zabierzemy wszystkich w zaskakujący świat chemicznych doświadczeń. Na zajęciach w laboratorium Małego Inżyniera odkryjemy tajemnice zmiany barw tworząc naukowe kwiaty. Sprawdzimy również, czym jest reakcja chemiczna tworząc chemiczne lampy. Na koniec stworzymy barwne próbówki dowiadując się więcej na temat gęstości Próbówki i pipety czekają na Was!

BRAK MIEJSC!!! / 23 lutego (czwartek), godz. 13.00-15.00 | EKSPERYMENTY NAUKOWE: Lodowe Laboratorium
WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 8-13 LAT
Bez względu na pogodę u nas lodu nie zabraknie! Lodowe laboratorium Małego Inżyniera pozwoli nam odkryć niesamowite właściwości wody. Uczestnicy poznają odpowiedź m.in. na pytania: dlaczego ryby nie zamarzają zimą w jeziorze, do czego używa się zimą soli, czym jest gęstość i dlaczego kra nie tonie To wszystko za sprawą samodzielnie wykonanych doświadczeń.

BRAK MIEJSC!!! / 24 lutego (piątek), godz. 10.00-13.00 | SĄSIEDZKIE OSADY: Warsztaty inspirowane książką “Każdy inny, wszyscy równi”
WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 7+
Czy znasz swojego sąsiada? Lubisz go? A może nic o nim nie wiesz, ale coś cię w nim denerwuje? Chcemy zaprosić Was do świata, w którym otworzymy się na drugiego człowieka. Będziemy rozmawiać o tym, jacy jesteśmy – co nas łączy, a co odróżnia od pozostałych. Zaprosimy Was do zabawy, w trakcie której w kilkuosobowych grupach, z materiałów takich jak kartony, kolorowy papier, sznurki czy puste opakowania, stworzymy osady. Każda grupa będzie mogła wymyślić swoją nazwę, okrzyk, a także zwyczaje, jakie panują w jej społeczności. Następnie wybierzemy się w podróż, by poznać swoich sąsiadów i ich domy. W podróż w inne światy bez ruszania się z miejsca zaprasza Głowa mała.

Dodatkowo, 23 lutego (czwartek) o godz. 12.15 zapraszamy na półgodzinny otwarty interaktywny pokaz z udziałem suchego lodu! Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Regulamin FERII PO SĄSIEDZKU 2023 dostępny tutaj.