Za co kochamy Szczecin? Wystawa fotograficzna w Galerii Turzyn

Za co kochamy Szczecin? Każdy odpowie inaczej: dla jednych będzie to zapach wiosennych krokusów, dla drugich smak pasztecików, dla innych unoszący się w powietrzu aromat czekolady na bulwarach. Ewa Cudnik, kuratorka nowej wystawy w Galerii Balustrada, jest miłośniczką Szczecina na fotografii i od lat kolekcjonuje te najpiękniejsze. W ramach prowadzonego przez siebie instagramowego konta @Thebestofszczecin odszukuje najlepsze kadry z naszego miasta i dzieli się nimi dalej.

Wystawa „Za co kochamy Szczecin?” to wybór zdjęć autorstwa 14 twórców: Damiana Róża, Doroty Dobrowolskiej, Przemysława Budziaka, Marka Tondryka, Damiana Letmańskiego, Joanny Kaźmierczak, Jerzego Prochenko, Mateusza Sielickiego, Kostii Anufriewa, Brygidy Gębki, Przemysława Krzyżanowskiego, Bartosza Grzegoleca i Anny Bury. Są to prace wyjątkowe nie tylko dlatego, że zyskały uznanie obserwatorów Instagrama, ale także z powodu okoliczności, w jakich powstały. Są tu długo wyczekiwane kadry, które fotograf planował miesiącami, starannie przygotowując się do osiągnięcia finalnego efektu swojej pracy. Są też zdjęcia, które powstały w wyniku splotu zdarzeń – obecności we właściwym miejscu i czasie, w spektakularnych warunkach pogodowych. Takie spontaniczne migawki, w połączeniu z możliwościami, jakie niesie technologia XXI wieku, pozwalają każdemu stać się częścią społeczności #Thebestofszczecin. Dlatego Ewa Cudnik – założycielka Fundacji Thebestofszczecin zaprasza wszystkich chętnych na plenery fotograficzne. Organizowane są w ciekawych lokalizacjach, a ich celem poza walorami edukacyjnymi, jest ukazanie mieszkańcom Szczecina od innej, nieznanej strony. Warto śledzić działania tej Fundacji!

Wystawa dostępna do oglądania od 3 lipca w Galerii Balustrada na 1 piętrze Galerii Handlowej Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy 42. Tego dnia zapraszamy o 18.30 na nieformalne otwarcie – na miejscu będzie można się spotkać z Ewą Cudnik, a także twórcami zdjęć. Wstęp wolny. Do zobaczenia!

Opiekun Galerii Balustrada: STF Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne