IX Wystawa Makiet Kolejowych w Galerii Turzyn

Starsze pokolenie doskonale pamięta, jak wspaniałą zabawą było modelarstwo oraz makiety kolejek elektrycznych. Prawda jest taka, że klejenie modeli czy ustawianie szyn, po których pojadą wagoniki, najwięcej radości dawało dorosłym, a dzieci mogły się tylko pilnie przyglądać… Mamy jednak nadzieję, że wiele osób połknęło w dzieciństwie bakcyla i dziś buduje maleńkie miasta razem ze swoimi dziećmi. Jeśli nie – to najwyższy czas! Zapraszamy na IX Wystawę Makiet Kolejowych!  

Dziewiąta już edycja znanej i kochanej przez szczecinian wystawy makiet kolejowych odbędzie się w Galerii Handlowej Turzyn w dniach 27 sierpnia-3 września. Na wystawie zaprezentowane zostaną modele redukcyjne w skalach 1:87 (H0) i 1:32 (1). Będą to zarówno modele lokomotyw, jak
i samochodów. Pojawi się też makieta miasta z klocków Lego oraz stoiska z materiałami i akcesoriami modelarskimi.

Do zabawy pragniemy zaprosić również najmłodszych! Tradycyjnie nie zabraknie przejażdżek kolejką ogrodową. Przybyłe na wystawę dzieci będą mogły, pod opieką animatorów w kąciku zabaw, budować tory oraz własnoręcznie stworzyć modele kartonowych pociągów i zabrać je do domu na pamiątkę. Być może będzie to początek pięknego hobby? Do złożenia będzie model kultowego „Rumuna”, czyli lokomotywy serii ST43 wraz z wagonami.

Jak mówią twórcy tej cyklicznej imprezy – Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Szczecinie: „Prezentujemy nasze makiety, ale także przybliżamy dorosłym, a szczególnie dzieciom, tajemnice kolejnictwa. Nasze spotkania wzbogacają zawsze modelarze z innych, często odległych miast Polski. Odwiedzenie naszej wystawy to świetna okazja do rodzinnej integracji i, co warte podkreślenia, do rozmów – a to wydaje się być wartością nadrzędną takich spotkań.”

IX Wystawa Makiet Kolejowych odbędzie się w Strefie ROOFA na I piętrze Galerii Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy 42 (wejście obok sklepu Reserved). Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu dostępny jest tutaj.

Wstęp wolny! Godziny otwarcia:

27.08.22, godz. 12:00-20:00
28.08.22, godz. 12:00-20:00
29.08-2.09.22, godz. 17:00-20:00
3.09.22, godz. 12:00-20:00