Lubię Szczecin! Wystawa fotografii Anny Niemiec

Galeria Turzyn i Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż fotografii Anny Niemiec i spotkanie z autorką. Wystawa będzie prezentowana na 1 piętrze Galerii Turzyn od 19 kwietnia do 31 maja 2023.

Anna Niemiec – z wykształcenia biolożka, z zamiłowania fotografka. Jej przygoda z fotografią zaczęła się w 2010 roku i hobby szybko przerodziło się w pasję. Fotografuje miasto, w którym mieszka od urodzenia. Jej tematy to ulica, architektura oraz ludzie, którzy są nieodłącznym elementem fotografowanego przez nią pejzażu miejskiego. W 2018 roku miała swoją pierwszą wystawę indywidualną w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Brała również udział w wielu wystawach zbiorowych. Jest członkinią rzeczywistą Stowarzyszenia Fotoklubu Rzeczypospolitej, brała udział w pracach Grupy Twórczej Kontur. Publikowała w wielu pismach m.in. Gazecie Wyborczej oraz Architekturze. Współpracowała ze szczecińską Filharmonią i Operą. Zdobywczyni polskich i zagranicznych wyróżnień fotograficznych. Laureatka największego na świecie konkursu fotograficznego w Dubaju HIPA. Autorka projektu „Lubię Szczecin”, który można śledzić na Facebooku.

Wernisaż wystawy już 19 kwietnia o godz. 18.30, a po nim – o godz. 19.00 – odbędzie się spotkanie z autorką, które poprowadzi wiceprezes Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego Bodek Macal. Na spotkanie zapraszamy do Nowej ROOFY na 1 piętrze Galerii, obok sklepu KiK. Wstęp wolny. Wystawa do oglądania w Galerii Balustrada na 1 piętrze Centrum do 31 maja.