Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca

„Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca”

30 listopada, godz. 11:00-17:00

Projekt „Skonsultuj z Farmaceutą” odbywa się 2 razy do roku i obejmuje swoją tematyką zagadnienia związane z cukrzycą, nadciśnieniem i zasadami zdrowego odżywiania się.

Tegoroczna jesienna edycja projektu wydarzenie odbędzie się w sobotę, 30 listopada, w godz. 11:00-17:00. Wolontariuszy będzie można spotkać na terenie wybranych centrów handlowych 11 miast w całej Polsce.

Celem akcji profilaktycznej „Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca” jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, prewencji i edukacji diabetologicznej. Opieka farmaceutyczna w cukrzycy nie skupia się wyłącznie na prawidłowo prowadzonej farmakoterapii, ale także na profilaktyce i odpowiednio wczesnym wykryciu choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka.

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2000 r. było 171 mln ludzi chorych na cukrzycę, zaś w 2030 r. liczba ta ma ulec podwojeniu. Zatrzymajmy epidemię cukrzycy!

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stanowiska w GH TURZYN, w szczególności zapraszamy pacjentów diabetologicznych oraz osoby z grupy ryzyka. Zdrowie mamy tylko jedno, warto więc o nie dobrze zadbać!Planowane stanowiska:
– pomiar glikemii
– pomiar ciśnienia
– kącik dla dzieci
– konsultacja dietetyczna
– konsultacja z mgr farmacji