Rolki, deska, rower i muzyka, czyli Urban Day w Galerii Handlowej Turzyn!

Jaki jest rytm Twojego miasta? Jak przemierzasz ulice? Jak odkrywasz tajemnice? Czy masz swoje sekretne miejsca? Nasz wstęp brzmi jak pierwsze linijki hip-hopowego tekstu… Dlaczego? Ponieważ wszystkich miłośników miejskich rytmów zapraszamy do Galerii Handlowej Turzyn na Urban Day. Wydarzenie adresowane jest do fanów deski, rolek, rowerów oraz dobrej zabawy przy muzyce.

Już w sobotę 18 czerwca od godziny 11.00 czekamy w otwartej Strefie ROOFA na I piętrze Galerii (parking). Specjaliści ze Stowarzyszenia Sportowego SWITCH opowiedzą, czym jest skateboarding, gdzie powstał i dlaczego idea jazdy na desce z kółkami podbiła cały młodzieżowy świat? Początkujący będą mogli nauczyć się jeździć na deskorolce oraz z gracją poruszać się na rolkach. Zapraszamy też na zawody slalomowe. Mile widziani wszyscy – dorośli i dzieci, zawodowcy i amatorzy (obowiązują zapisy online – więcej tutaj). Na miłośników rowerów będzie czekać mobilne centrum konsulatcyjno-rowerowe. Fachowcy z Rowerowego Mierzyna pochylą się nad drobnymi usterkami. Będzie można też dyskutować do woli o wyższości ostrego koła czy innych dwukołkowych zajawkach!

Przez cały dzień towarzyszyć nam będą djskie sety, które zaserwuje ekipa koordynowana przez 33’45’’ recordstore. Co więcej – ten renomowany sklep muzyczny zaprasza również na prawie wakacyjną giełdę winyli, gdzie miłośnicy czarnych płyt będą mogli znaleźć prawdziwe perełki i oczywiście porozmawiać z wszystko wiedzącym o analogowym sprzęcie audio Panem Andrzejem.

Wieczorem – o 19.30 obejrzymy wspólnie filmy o tematyce deskorolkowej. Uwaga – w quizach będzie można wygrć oryginalne gadżety! A na zakończenie – od 21.00 do 22.00 zapraszamy na ROLLER DISCO, czyli tańce na rolkach. Jeśli ktokolwiek z Was myśli, że to niemożliwe – zapraszamy! Z imprezy wyjdziecie jako prawdziwi tancerze!

Przez cały dzień będzie można również obejrzeć wystawę zdjęć deskorolkowych fotografa Rafała Grotha.

Impreza odbywać się będzie w naszej wakacyjnej Strefie ROOFA (parking, poziom I), którą oficjalnie otwieramy właśnie tego dnia. Udział jest bezpłatny, ale na część zajęć obowiązuje rejestracja. Szczegóły znajdziecie w programie poniżej. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów – liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń!

 

PROGRAM – URBAN DAY | 18 CZERWCA | ROOFA

 • 11.00-19.00
  (Prawie) Wakacyjna Giełda Winyli
  Kolejna edycja naszej giełdy winyli, realizowanej we współpracy ze szczecińskim 33’45’’ recordstore. Miłośnicy czarnego wosku mogą liczyć na obfite łupy.
 • 12.00-19.00
  Sety DJskie
  Serwuje ekipa koordynowana przez 33’45’’ recordstore.
 • 12.00-17.00
  Mobilne centrum konsultacyjno-serwisowe dla rowerów
  Wspólnie z Rowerowy Mierzyn zapraszamy do naszej małej przychodni dla rowerów. Mała usterka? Konsultacje z ostrego koła? Rowerowe pytanie? Wpadnijcie na Urban Day – pomożemy!
 • 11.00-12.00
  Czym właściwie jest skateboarding? Prezentacja
  Tu dowiecie się, jak powstał i dlaczego osiągnął taką popularność na całym świecie. O tym fenomenie opowie ekipa ze Stowarzyszenia Sportowego SWITCH.
 • 12.00-13.00
  Warsztaty z podstaw – deskorolka
  Stowarzyszenie Sportowe SWITCH zaprasza na warsztaty z podstaw jazdy na deskorolce. Warsztaty trwają pół godziny, odbędą się 2 bloki – o 12.00 i 12.30. Zapisy przed rozpoczęciem. Zapraszamy osoby powyżej 6. roku życia. Sprzęt zapewnia organizator.
 • 12.00-13.00
  Warsztaty z podstaw – rolki
  Rolkujące szkoły nazywają się tak nie bez powodu – bezboleśnie i z gracją nauczą Was podstaw jazdy na rolkach. UWAGA: na zajeęcia należy przynieść własne rolki. Obowiązują zapisy pod linkiem: bit.ly/zawodyslalomowe.
 • 13.00-16.30
  Zawody i warsztaty slalomowe z Justyną Czaplą, Eweliną Czaplą i Rolkującymi szkołami
  Coś dla slalomistów i amatorów jazdy między kubeczkami. Zawody będą poprzedzone bezpłatnymi warsztatami. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Warsztaty odbędą się z podziałem na poziomy zaawansowania. UWAGA! Na zawody i warsztaty obowiązują zapisy przez formularz: bit.ly/zawodyslalomowe
 • 17.30-18.30
  Warsztaty z podstaw – deskorolka
  Stowarzyszenie Sportowe SWITCH zaprasza na warsztaty z podstaw jazdy na deskorolce. Warsztaty trwają pół godziny, odbędą się 2 bloki – o 12.00 i 12.30. Zapisy przed rozpoczęciem. Zapraszamy osoby powyżej 6. roku życia.
 • 19.00-20.30
  Wieczór z filmami deskorolkowymi
  Stowarzyszenie Sportowe SWITCH zadba o właściwe wprowadzenie do tematu, a uważni słuchacze będą mieli szansę wygrać w małym deskorolkowym quizie gadżety. Wydarzenie dla młodzieży i dorosłych.
 • 21.00-22.00
  ROLLER DISCO
  Na koniec Urban Day zapraszamy na tańce na rolkach. Przeniesiemy się do wewnętrznej części Strefy ROOFA, gdzie zatańczymy i zawirujemy wraz z Rolkującymi szkołami.

 

Zapraszamy!